جزییات خبر

صرفه جویی در توزیع بیش از دو میلیون و چهار صد هزار لیتر سوخت در واحد های تولیدی و صنعتی منطقه سبزوار

(چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸) ۱۲:۲۶

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار گفت: در سال 97 بیش از 2100 مورد از مصرف کنندگان عمده و مجاری عرضه سوخت توسط واحد مهندسی فرآورده های منطقه بازدید شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار ؛ دکتر کوروش بالادست سرپرست منطقه با بیان این خبر اظهار داشت: در راستای تکریم مراجعین به مجاری عرضه و به منظور رعایت استانداردهای شرکت و جلوگیری از آلودگی فرآورده ، واحد مهندسی فرآورده های منطقه به طور مستمر با نظارت بر سوخت رسانی در جایگاههای عرضه سوخت در سال 97 بیش از 2100 مورد بازدید از مصرف کنندگان عمده و مجاری عرضه سوحت در شهرستان های سبزوار، داورزن، بردسکن، خوشاب، جوین و جغتای داشته است.

سرپرست منطقه سبزوار با تاکید بر رعایت استانداردهای کمی و کیفی سوخت در مجاری عرضه گفت :فرآورده های نفتی قبل ازخروج از انبار نفت تحت آزمایشات کامل با مشخصات استاندارد قرار می گیرد. واحد مهندسی فرآورده های منطقه با استفاده از پتانسیل و توانایی پرسنل خود ضمن حضور مستمر در مجاری عرضه و بازدید از مخازن سوخت جایگاه ها ، فرآورده موجود در این مخازن را مجددا تحت آزمایش قرار داده که درصورت تایید برابر استاندارد های شرکت مجوز عرضه سوخت داده می شود.

وی در ادامه بیان داشت: هر یک از جایگاه های  عرضه سوخت درمنطقه , هر ماه حداقل 5 نوبت مورد بازدید و اقداماتی همچون تست وزن مخصوص فرآورده ، کنترل مخازن سوخت و تست خمیرآبیاب در این جایگاه ها صورت می گیرد

دکتر بالادست در ادامه بیان داشت :کارشناسان سرویسهای صنعتی با بازدید از مرغداری ها ، معادن ،کارگاههای تولیدی و نظارت بر روند فعالیت آنها، سهمیه مورد نیاز را برابر دستورالعمل های شرکت و براساس آمار تولید، حجم فعالیت، تجهیزات مورد استفاده و... تعیین می کنند.که در سال 97 بیش از 1100 مورد بازدید  از واحدهای صنعتی و تولیدی  انجام شده است .

سرپرست منطقه سبزوار افزود: کنترل موجودی مخازن سوخت، کنترل مستمر فعالیت، بررسی سهمیه تایید شده های قبلی، بازدید از واحدهایی که گازرسانی شده، پایش مستمر افزایش یا کاهش سهمیه از مواردی می باشد که تحت نظارت و  کنترل کارشناسان سرویسهای صنعتی منطقه  قرار می گیرد.

این مقام مسول اظهار داشت: با توجه به بازدید ها و کنترل های صورت گرفته از مرغداری ها ، کارگاه ها، معادن و کارخانجات تحت پوشش منطقه در سال 97 در توزیع بیش از دو میلیون 400 هزار لیتر نفت گاز صرفه جویی صورت گرفته که این اقدام علاوه بر جلوگیری از ورود غیر مجاز سوخت به شبکه های قاچاق ، قریب هفت میلیارد ریال صرفه جویی هزینه نیز صورت گرفته است

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار با یک انبار نفت و یک مرکز سوختگیری و 48 مجاری عرضه سوخت مایع و CNG و بیش از 500 مصرف کننده عمده فعال ,مسئولیت تامین و توزیع سوخت رسانی به شهرستانهای سبزوار، بردسکن، داورزن، خوشاب خوشاب ، جوین و جغتای و بخشی از خراسان شمالی را به عهده دارد.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

Loading

 تماس با ما:

سبزوار ، بلوار دکتر علی شریعتی ، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران - منطقه سبزوار

  مرکز تلفن : 1-44216900-051

روابط عمومی : 44217501-051