جزییات خبر

همزمان با روز جهانی موزه ها : اولین موزه نفت صنعت نفت ایران در سبزوار شایسته دریافت لوح تقدیر شد

(یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۰:۰۳

همزمان با فرارسیدن روز جهانی موزه ها و آغاز هفته گرامیداشت میراث فرهنگی، طی مراسمی در موزه بزرگ خراسان ،از اولین موزه صنعت نفت ایران در سبزوار تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار : در مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه ها و میراث فرهنگی با شعار موزه ها به مثابه کانونهای فرهنگی، آینده سنت ها ، با حضور مقامات و مسئولین موزه های استان خراسان رضوی در محل موزه بزرگ مشهد مقدس برگزار شد، موزه نفت سبزوار شایسته دریافت لوح تقدیر شد.
این لوح توسط معاون مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به رمضانعلی قارزی – مسئول موزه نفت سبزوار- به پاس قدردانی از خدمات شایسته وی برای حفظ و احیای تاریخ صنعت نفت اهدا شد.
در متن این تقدیرنامه که به امضای محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور رسیده، آمده است:
«میراث فرهنگی به عنوان هویت ملی و موزه‌ها منظرگاه این اصالت، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و هستند. موزه‌داران و مجموعه‌داران، میراث‌بانان و اهتمام‌ورزان این رسالت خطیر محسوب می‌گردند که افتخار حراست از این مواریث فرهنگی، تاریخی، نصیب آنها گردیده است.
بدین وسیله بر خود لازم می‌دانم از شما فرهیخته گرامی در سالی که از سوی شورای جهانی موزه‌ها (ایکوم) "موزه‌ها به مثابه کانون‌های فرهنگی، آینده سنت‌ها" نامگذاری شده، تقدیر و تشکر نمایم. امید می‌رود با استمرار حرکت ارزشمند شما در احیای سنت‌ها، شاهد رشد، شکوفایی و اعتلای فرهنگ، تاریخ و تمدن بیش از پیش ایران عزیز باشیم.»

دراین مراسم از مدیران موزه های آستان قدس رضوی ، سازمان زمین شناسی ،اداره کل محیط زیست ،دانشگاه فردوسی ،آموزش و پرورش ،اداره کل اوقاف و موزه نفت سبزوار با اهدای لوح تقدیر وهمچنین لوح کاشی منقش به طرح پوستر روز جهانی موزه ها که از سوی شورای جهانی موزه ها(ایکوم ) طراحی شده ، اهدا شد.

        

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

Loading

 تماس با ما:

سبزوار ، بلوار دکتر علی شریعتی ، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران - منطقه سبزوار

  مرکز تلفن : 1-44216900-051

روابط عمومی : 44217501-051